W miarę jak się ustabilizujemy, nasze ciała starzeją się, od skóry i stawów po narządy i mięśnie, ale starzeją się również nasze oczy. W okresie młodości ogniska wewnątrz oczu, zwane normalnym półprzezroczystym ogniskiem, optyk opoczno< /a> jest jasne i elastyczne, może koncentrować się bez ograniczeń z bliska na daleką. Osoby, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, mogą wymagać używania okularów, aby pomóc im w widzeniu z daleka lub bliższego, ale kiedy jesteśmy młodsi, dzieje się tak zazwyczaj ze względu na stan oka.

Od około 40 roku życia zwykły, przypominający szkło ognisko zaczyna być zachmurzony i bardziej bruzdowany, co oznacza, że ​​ognisko nie może się tak skoncentrować, jak kiedyś. Ten stan nazywa się starczowzrocznością. Oczy wszystkich ludzi starzeją się w różnym tempie, okulista opoczno jednak im bardziej doświadczone, tym więcej punktów centralnych chmura i staje się mniej elastyczna, a prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebować pomocy przy patrzeniu lub z bliska, okazuje się być bardziej wyraźne, a dla niektórych bardziej ugruntowanych osób zaczynają tworzyć się wodospady.

Kiedy należy udać się do okulisty lub kliniki okulistycznej?

Chociaż znaczna część społeczeństwa nosi okulary od samego początku i regularnie odwiedza okulisty lub odwiedza centrum okulistyczne, istnieją oznaki, na które możesz zwrócić szczególną uwagę, gdy staniesz się bardziej ugruntowany, aby pokazać, że naprawdę chcesz zobaczyć ekspert w zakresie przeglądania lub zbliżenia aranżacji wizji;

Walka o przejrzenie lub wykonanie innych bliskich zadań i obserwowanie, jak oddalasz się, aby przejrzeć lub zobaczyć szczegóły.

Że zaczynasz mieć migrenę podczas przeglądania lub załatwiania bliskich sprawunków.

Myślę, że trudno jest przejrzeć mały druk w słabym świetle.

Tworzenie pulsujących oczu podczas przeglądania lub załatwiania bliskich sprawunków.

Powyższe znaki mogą sugerować, że należy uważać, że należy przeprowadzić staranne badanie wzroku i porozmawiać o uważnym lub zbliżonym ustawieniu widzenia.

Rozwiązania do przeglądania i Near Vision

Istnieje kilka opcji, które możesz przeglądać, jeśli chodzi o sprawdzanie uważnych i bliskich aranżacji wizji.

Okulary do czytania z półki — są to okulary dwuogniskowe, w których można kupić wszystko, co uważa się za sklepy spożywcze lub drogerie, a teraz także zaskakująco różne sklepy. Są one w zasadzie rozsądne i mogą być głównym „wygodnym rozwiązaniem”, które kupujesz, gdy początkowo widzisz, że potrzebujesz pomocy w zakresie bliskiego widzenia. Chociaż mogą być przyzwoitym wyborem na początek, szczególnie zakładając, że ufasz, że aranżacja spotka się z ekspertem w dziedzinie oka, mogą nie w pełni odpowiadać Twojej wizji. Poza stojakiem dwuogniskowe soczewki nie mogą być prawidłowe, zakładając, że w każdym oku masz alternatywne rozwiązanie do percepcji, a także nie mogą naprawić żadnego astygmatyzmu, który możesz mieć. Chociaż mogą być przyzwoite między wyborem czasu, powinieneś odwiedzić ośrodek okulistyczny w celu pełnego badania wzroku.